Złap nowe hobby

Złap nowe hobby
Zobacz więcej zdjęć w galerii

W dniu 28 maja 2016r na jeziorem Kapliczne w Kościerzynie odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży pod nazwą „ Złap nowe hobby”.
W zawodach uczestniczyło 21 wędkarzy w wieku od 5 do 15 lat, pod baczną opieką rodziców i opiekunów. Po 2 godzinnych zmaganiach z wędką i zważeniu złowionych ryb wyłoniono zwycięzców.

1 miejsce zdobyła Weronika Wójcik z wynikiem 1025punktów.
2 m. Mateusz Rekowski 855 p
3m. Filip Słomiński 780p
4m. Julia Wica 750p
5m. Kamil Sadowski 530p

Najmłodszą uczestniczką była Agata Wójcik w wieku 5 lat, a najmłodszym uczestnikiem był Justin Olech w wieku 5 lat. Wszyscy wymienieni otrzymali nagrody rzeczowe, medale i dyplomy. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

Imprezę wędkarską wzbogaciły warsztaty edukacyjne przeprowadzone przez pracowników Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, oraz komendanta Państwowej Straży Rybackiej Wiesława Troki. Temat wykładów dotyczył problemu ochrony wód płynących, chronionych gatunków ryb, potrzeby i możliwości ochrony wdzydzkiej troci jeziorowej, ichtiofauny naszego regionu, oraz bezpieczeństwa nad wodą w czasie wędkarskich wypraw. Po bogatej w treści lekcji nad wodą najbardziej aktywni uczestnicy warsztatów zostali nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami.

Organizatorzy: Polski Związek Wędkarski koło „Costerina” w Kościerzynie, Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościerzynie, Wdzydzki Park Krajobrazowy, Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub”, Burmistrz Miasta Kościerzyna Michał Majewski