„ Łowimy Nowe Hobby”.

„ Łowimy Nowe Hobby”.
Więcej zdjęć znajdziesz w galerii

Pod takim tytułem w sobotę 8 czerwca przy Jeziorze Kapliczne w Kościerzynie odbył się Festyn Wędkarski.  Była to już VIII edycja tej imprezy.

Do rywalizacji w zawodach wędkarskich w dyscyplinie spławikowej stanęło 29 zawodników w wieku od 7 do 16 lat. Łowili głównie płocie, okonie trafiły też się liny. Wszystkie złowione ryby starannie przetrzymywane w siatkach po zważeniu przez sędziów wagowych zostały z powrotem wpuszczone do wody.                

1 miejsce zdobył Maciej Kerlin  zdobywając 1065 pkt.

2 miejsce Mateusz Stencel  935 pkt.

3 miejsce Wiktor wanicki 725 pkt.

4.miejsce Maksymilian Włosek 710 pkt.

5.miejsce Tymon Peek 625 pkt.

6.miejsce Oskar Stankowski 595 pkt.

Następnie 34 zawodników uczestniczyło w teście sprawnościowym, tj. układanie puzzli wędkarskich, rzut piłeczkami do tarczy,  gra wędkarska „Wędkarz doskonały”   rzuty do tarczy Arenberga, rzuty do tarcz Skisch.

W tych grach zręcznościowych wszyscy uczestnicy otrzymali medale, które wręczał zastępca burmistrza miasta Kościerzyna  Tomasz Szala. Za najwyższą sumę punktów w tej konkurencji kol. Henryk Daft ufundował wędki, które otrzymali Zuzanna Raca i Michał Bielau                                       

Kolejny konkurs to  Quiz z pytaniami o Polskim Związku Wędkarskim oraz o rybach słodkowodnych, który, był nagradzany znaczkami okolicznościowymi o tematyce PZW.

Najlepsi zawodnicy zawodów wędkarskich otrzymali Puchary i medale, oraz nagrody rzeczowe, które wręczał dyrektor Kościerskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Szymon Słomiński

Festyn został zorganizowany przez zarząd koła PZW nr 59 „Costerina” w Kościerzynie, Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościerzynie oraz Miasto Kościerzyna.

Zarząd koła PZW składa serdeczne podziękowanie Kościerskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji za pomoc w organizacji tego festynu oraz za ufundowane nagrody rzeczowe.