III Młodzieżowe Zawody Wędkarskie

III Młodzieżowe Zawody Wędkarskie
Zobacz więcej zdjęć w galerii

W minioną sobotę tj. 27 maja 2017r nad jeziorem Kapliczne w Kościerzynie odbyły się III Młodzieżowe Zawody Wędkarskie „Łowimy nowe hobby” oraz Warsztaty edukacyjne dla wędkarzy „Mieszkańcy naszych jezior”.
W pięknym słonecznym poranku, nad schludnie utrzymaną linią brzegową i przystrzyżoną trawą wokół jeziora zebrali się uczestnicy zawodów wędkarskich. Udział w nich wzięło 33 zawodników. Nad ich bezpieczeństwem oraz wszechstronną pomoc podczas łowienia sprawowali rodzice, babcie, dziadkowie i inni opiekunowie.

Po 2 godzinnych zmaganiach wędkarskich podsumowano wyniki, i tak zwycięzcą okazała się Emila Czyżewska z wynikiem 1160 punktów 1 gram = 1 punkt oprócz płoci złowiła prawie kilogramowego lina
2 miejsce Maja Sochocka 870 punktów
3 miejsce Kacper Popowski 790 punktów
4 miejsce Filip Słomiński 650 punktów
5 miejsce Weronika Wójcik 545 punktów
6 miejsce Adam Szewczyk 530 punktów

Wszyscy zawodnicy otrzymali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczał Burmistrz Miasta Kościerzyna Michał Majewski.
Dla wszystkich uczestników przygotowano słodycze i napoje oraz posiłek.
Po zmaganiach wędkarskich odbyła się bardzo interesująca „żywa” lekcja zoologii czyli terenowe zajęcia edukacyjne na temat wodnych bezkręgowców, którą przygotował Wdzydzki Park Krajobrazowy. Głównym celem warsztatów było umożliwienie poznania organizmów mogących świadczyć o czystości naszych zbiorników wodnych, czyli bioindykatorów. Uczestnicy nie tylko mogli zapoznać się ze zgromadzonymi na stoisku okazami, ale również samodzielnie pobrać próby z jeziora. Zajęcia wzbudziły ogromne zainteresowanie głównie wśród najmłodszych. W Kaplicznym udało się odłowić larwy ważek, jętek, chruścików, ochotek a także ośliczki i pluskwiaki. Wszystkie te organizmy pełnią niezwykle ważną rolę w ekosystemie, będąc jednym z głównych ogniw łańcucha pokarmowego. Na zakończenie warsztatów edukacyjnych przeprowadzono konkurs z wiedzy nagradzane nagrodami rzeczowymi.

Organizatorami i fundatorem nagród i posiłku byli Urząd Miasta Kościerzyna , Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Firma Panelowo Piotra Sochockiego, Wdzydzki Park Krajobrazowy, oraz Polski Związek Wędkarski koło "Costerina" w Kościerzynie, który bardzo serdecznie wszystkim dziękuje.